Na czym polega Kinesiotaping?
Plastrowanie polega na naklejaniu specjalistycznych plastrów terapeutycznych na określone części ciała według określonych zasad wykorzystujących elastyczność taśm. W miejscu aplikacji plastry regulują napięcie tkanki mięśniowej/powięziowej przyczyniając się w ten sposób do złagodzenia dolegliwości bólowych, zmniejszenia nadwrażliwości dotykowej, a także zwiększenia zakresu ruchu i poprawę siły mięśniowej. Plastrowanie umożliwia często podjęcie aktywności fizycznej w trakcie przebiegu kontuzji (można je często zaobserwować u sportowców).
Taśmy powodują poprzez działanie na skórę zwiększenie przestrzeni pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Powoduje to usprawnienie pracy układu limfatycznego, dzięki czemu zwiększa się drenaż w określonym miejscu występowania danej aplikacji. Zwiększony drenaż sprawia, że wszelki zastój płynów czy stan zapalny odbywający się w dysfunkcyjnej tkance zostanie szybciej wyeliminowany.
Plastrowanie wpływa również na receptory znajdujące się w tkance, które odpowiadają za odczuwanie bólu i przez to może działać przeciwbólowo na organizm